Kamień elewacyjny płyty fasadowe piaskowiec płytki elewacyjne
smieszne obrazki
Rozwiązywanie zadań z matematyki
Prawo cywilne i karne w praktyce
Sklep medyczny Cezal Myśliborska
Metaloplastyka sklep - kute meble ogrodowe
E-pisanie.EDU.pl - pomoc w pisaniu prac
ImprezowaBudka.pl
strona główna
Dodaj stronę
Multikody
Kategorie
Regulamin
Kontakt
Wróć

Ślęża i jej okolice z magnezytami

Punkty: 30 [ ct:0, pr:0, gfx:0, biz:0, link:0, html:0, rss:0, ex:30 ] [ Lucky One ] [ kontakt w sprawie wpisu ] [ edytuj ]
Masywy zbudowane ze skał należących do sekwencji dna oceanicznego świadczą o dokowaniu mikrokontynentów do siebie. Takimi świadkami przeszłych wydarzeń są dwa masywy tj. Braszowice oraz Ślęża. W obrębie obu masywów obficie pojawiają się magnezyty, chryzoprazy, nefryty, chromity, oraz inne cenne minerały, które w poprzednim wieku były intensywnie wydobywane. Obecnie w kręgu zainteresowania są jedynie skały z rodzaju serpentynitów oraz gabr które są surowcem drogowym.
słowa kluczowe magnezyty, Braszowice, Ślęża, chryzoprazy
kategorie Edukacja i szkolnictwo >> Nauka
Hobby i rozrywka >> Kolekcjonerstwo
Przemysł i produkcja >> Przemysł mineralny
data wpisu 2019-11-16
url http://www.magnezyty-zabkowice-slaskie.waw.pl
menu
reklama
Czasy szkolne to okres, w którym najczęściej zwiedzamy Polskę. Wraz ze swoimi nauczycielami przemierzamy szlaki i odwiedzamy takie miejsca jak Wawel czy schroniska w Karkonoszach. Góry, latarnie morskie oraz zabytki architektury sakralnej to podstawa naszej turystyki wycieczkowej. Po zakończeniu szkoły najczęściej porzucamy zwiedzanie ruin i chodzenie po górach na rzecz siedzenia w knajpach i biegania po dyskotekach. Ten kilkuletni okres kończy się najczęściej zdobyciem partnera i posiadaniem dzieci. Wtedy to nadchodzi czas, w którym na nowo zaczynamy odkrywać piękno polskiej ziemi i przemierzać kilometry w celu dotarcia do takich miejsc jak Kopalnia Soli w Wieliczce czy Fort Gerharda w Świnoujściu.