Kamień elewacyjny płyty fasadowe piaskowiec płytki elewacyjne
smieszne obrazki
Rozwiązywanie zadań z matematyki
Prawo cywilne i karne w praktyce
Sklep medyczny Cezal Myśliborska
Metaloplastyka sklep - kute meble ogrodowe
E-pisanie.EDU.pl - pomoc w pisaniu prac
ImprezowaBudka.pl
strona główna
Dodaj stronę
Multikody
Kategorie
Regulamin
Kontakt
Wróć

Petrografia skał - usługi

Punkty: 30 [ ct:0, pr:0, gfx:0, biz:0, link:0, html:0, rss:0, ex:30 ] [ Lucky One ] [ kontakt w sprawie wpisu ] [ edytuj ]
Minerały są składnikami skał i często jest bardzo kłopotliwe rozpoznanie czarnych lub białych plamek wchodzących w skład poszczególnych skał. W tym celu z pomocą przychodzi petrografia skał oraz analiza petrograficzna skał na płytkach cienkich z użyciem mikroskopu polaryzacyjnego. Każdy minerał posiada swoje własciwości optyczne których obserwacja pozwala na ich rozpoznanie i zakwalifikowanie do poszczególnych grup dzięki czemu można skałę nazwać oraz opisać pod względem właściwości fizycznych przydatnych w budownictwie, geologii, archeologii.
słowa kluczowe geologiczne płytki cienkie, petrografia skał, analiza petrograficzna
kategorie Budownictwo >> Geodezja, geologia i kartografia
Biznes >> Doradztwo i konsulting
Budownictwo >> Materiały budowlane
data wpisu 2019-10-01
url http://www.petrografia.waw.pl
menu
reklama
Czasy szkolne to okres, w którym najczęściej zwiedzamy Polskę. Wraz ze swoimi nauczycielami przemierzamy szlaki i odwiedzamy takie miejsca jak Wawel czy schroniska w Karkonoszach. Góry, latarnie morskie oraz zabytki architektury sakralnej to podstawa naszej turystyki wycieczkowej. Po zakończeniu szkoły najczęściej porzucamy zwiedzanie ruin i chodzenie po górach na rzecz siedzenia w knajpach i biegania po dyskotekach. Ten kilkuletni okres kończy się najczęściej zdobyciem partnera i posiadaniem dzieci. Wtedy to nadchodzi czas, w którym na nowo zaczynamy odkrywać piękno polskiej ziemi i przemierzać kilometry w celu dotarcia do takich miejsc jak Kopalnia Soli w Wieliczce czy Fort Gerharda w Świnoujściu.